Výzkumná zpráva o zjištěních projektu
Naše zpráva je veřejně dostupná zde: http://irtis.fss.muni.cz/wp-content/uploads/2017/02/Thinline_report.pdf
Omlouváme se za zpoždění publikace způsobené prodloužením sběru dat. Také si můžete přečíst shrnující článek, který byl publikován v časopise Masarykovy univerzity: https://www.muni.cz/pro-media/tiskove-zpravy/vysledky-vyzkumu-webu-o-stravovani-a-cviceni
Výsledky soutěže respondentů!
Vážení respondenti, Vyplnili jste náš dotazník v období květen-říjen 2016? Pokud ano, děkujeme za Vaši účast na našem výzkumu. Jako poděkování zašleme náhodně vylosovaným 5 respondentům poukaz na 1000Kč v obchodě Mall.cz.
Zde je prvních pět číslic z výherních čísel, které se Vám zobrazily na konci dotazníku: 10731, 11450, 20210, 28642, 84876. Pokud se shodují s Vaším číslem, vyhrál/a jste v soutěži! Zašlete nám celé číslo na mail thinline@fss.muni.cz a zašleme Vám poukaz na nákup. Ještě jednou děkujeme všem respondentům!
Cíle tohoto výzkumu
Cílem dotazníkového online průzkumu bylo porozumět tomu, jak různí lidé používají internet či chytrý telefon ve vztahu k udržování svého životního stylu – konkrétně individuálního způsobu stravování či cvičení a udržování kondice. Zajímá nás, jaké stránky lidé navštěvují, co na nich hledají a jak využívají informace, které lze dnes najít online. Také nás zajímá, jestli a jak lidé používají mobilní aplikace, které lze v tomto kontextu používat. Výzkum již je ukončen, všem respondentům děkujeme za spolupráci.
Jelikož problematika stravování a cvičení se týká také lidí, kteří trpí určitými zdravotními problémy, ptáme se i otázky, které směřují k identifikaci možného onemocnění (včetně poruch spojených s nezdravým stravováním či cvičením). Na základě zkušeností lidí udržujících zdravý životní styl a i těch, kteří jsou náchylní k určitým zdravotním problémům, chceme pomoci porozumět tomu, jak a pro koho může internet být dobrým pomocníkem v oblasti stravování či sportu (cvičení, běhání apod.).
Tento dotazník je součástí projektu Masarykovy univerzity v Brně ve spolupráci s Ústavom psychologie zdravia na Univerzitě Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Je podpořen Grantovou agenturou České republiky (GAČR - GA15-05696S).